Bactodex - Ağız Sağlığı için Probiyotikler
B a c t o D E X

Yükleniyor...

Ağız Sağlığı için Probiyotikler

Sağlıklı bir ağız, bakteriden yoksun bir ağız değil, birçok farklı bakteriden oluşan, sağlıklı bir doğal dengeye sahip bir ağızdır. Aslında, ağız boşluğunun 700 farklı bakteri türünü barındırabileceği tahmin edilmektedir.
Bu nedenle, ağız hijyenini yönetmeye yönelik yeni yaklaşım, probiyotiklerle ağız boşluğunda doğal ve sağlıklı bir mikrobiyotayı korumaktır. Probiyotiklerin kullanabileceği çok sayıda olası etki mekanizması göz önüne alındığında, bunlar genel olarak ağız sağlığını olumlu olarak etkileme potansiyeline sahiptirler. Probiyotik tüketiminin diş çürüğü ile ilişkili bakterin sayısını azalttığı ve ayrıca periodontal koşullarla bağlantılı parametreleri iyileştirdiği gösterilmiştir.

Bactodex® Lactobacillus salivarius, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium animalis içeren oral kavite (ağız içi) probiyotiğidir ve takviye edici gıda sınıfındadır.

Ağız florasını destekleyen bu suşların yanında Vitamin D3 ve Vitamin C içermektedir. Her bir probiyotik saşesi sağlıklı bir mikroflora oluşumuna yardımcı olmak için toplamda 1 milyar probiyotik içerir.

İçindekiler Hemen Satın Al